1. Co to jest 'Master Title Deed'?

“The Master Title Deed” jest “Deed Pool”-dokumentem, który zezwala na zmianę imienia. Najczęstszym rodzajem “Deed Pool” (jednostronny akt prawny;prawna zmiana imienia lub nazwiska) jest dokument prawny, dzięki któremu możliwa jest zmiana własnego imienia lub też nazwiska na własne życzenie. Akty “Deed Pools” są najczęściej stosowane w przypadku małżeństw lub rozwodów, gdy wprowadza się zmiany z “Panny”-Miss na “Mężatkę”- Mrs. i vice versa. “The Master Title Deed” potwierdza Twoje prawo do podjęcia nowego tytułu. Dokument ten może również być użyty do zmiany imienia.


Właściciele małych szkockich posiadłości/działek gruntu mają pełne prawo przyjęcia tytułu Lorda lub Lady (Damy). “The Master Title Deed” daje możliwość wyboru.


Deed Poll nie musi być stosowany w Szkocji i w niektórych innych krajach.


2. Co jeśli wezmę ślub lub zmienię imię lub nazwisko?

Wystarczy poprosić o ponowne wysłanie dokumentów poprzez użycie poniższego emaila hello@scotlandtitle.com


3. Czy mogę zmienić imię na koncie bankowym, karcie kredytowej itp?

Wielu naszych klientów postanawia poprosić swój bank o dodanie swojego nowego tytułu do konta bankowego i karty kredytowej. Do każdego pakietu prezentowego dołączamy dokument “The Master Title Deed”, który jest akceptowany w wielu systemach prawnych na arenie międzynarodowej, które uznają dokument “Deed Poll”. “The Master Title Deed” może być stosowany w celu dowodu potwierdzenia nowego tytułu dla swojego banku, a nawet dla agencji rządowych. Jeżeli zezwala na to prawo lokalne, dokument ten pozwoli Ci na zmianę tytułu na Laird(Lord dworski), Lord, lub Lady(Dama) w dokumentach prawnych.


Należy pamiętać, że dokumenty państwowe, które nie wymieniają/pokazują/ uwzględniają żadnych tytułów(chodzi o Pan-Mr.,Pani-Mrs. itp.), takie jak paszport i w niektórych krajach prawo jazdy, nie mogą być zmienione.


4. Mój bank odmówil uznania mojego Master Title Deed. Co mam teraz zrobić?

Zwyczajnie powiadom bank, że twój dokument “Master Title Deed” jest aktem prawnym “Deed Poll”, który zezwala na zmianę tytułu bądź imienia, oraz, że powiadamiasz ich o zmianie swojego imienia lub tytułu. Niektóre banki…