1.  Czy mogę komuś przekazać moje prawa?


Otrzymasz spersonalizowany certyfikat z wyszczególnieniem własności do swojej pamiątkowej działki, oraz swoich praw i obowiązków, które mogą przysługiwać Tobie jak i Twoim spadkobiercom. Możesz przekazać swój spersonalizowany certyfikat dla każdego, a prawa własności do działki przejdą na nich zaraz po uwzględnieniu tego w swoim testamencie.


Osoba, do której trafi Twój spersonalizowany certyfikat może wystąpić o ponowne wystawienie dokumentów na swoje imię i nazwisko.


Możesz też sprzedać swój certyfikat, lecz występują tu 2 ograniczenia umowne. Pierwsze uniemożliwia fotografowania/strzelania, zaś drugie zakazuje dzielenia działką.


2. Czy do tego trzeba być w określonym wieku?

Nie. Każdy może złożyć zamówienie i każdy może otrzymać pakiet prezentowy.


3. Czy mogę odwiedzić działkę?

Tak, serdecznie zachęcamy do odwiedzenia działki. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić rezerwat w Glencoe Wood, mamy tam “Visitor Centre” i usługę “Meet & Greet”.


Prosimy zapoznać się naszą stroną ‘Visit Glencoe Wood’ po więcej szczegółów. Zapraszamy również do self-guide (samodzielna piesza wycieczka) wizyty rezerwatu “Mountain View” (specjalnie dla naszych Lairds, Lordów i Ladies z Lochaber). Po więcej szczegółów kliknij tutaj.


4. Co mogę zrobić ziemią?

Jako nowy Laird, możesz przyjść i odnaleźć swoją działkę; wybrać się na spacer po lesie, zrobić zdjęcie swojej działki, zorganizować piknik nad rzeką i wiele więcej!


Ziemia jest zarządzana jako rezerwat przyrody. Będziesz mógł cieszyć się z obserwowania ptaków, pojawienia się grzybów, aktywnego wypoczynku jak i z ciszy i spokoju.


Zapraszamy cię do zasadzenia drzewa lub rozsypywania popiołów. Jeżeli Twoja działka jest duża (100 stóp kw lub więcej), możesz umieścić na niej namiot i pozostać przez kilka dni. Jako, iż istnieje szansa, że może być zasadzone drzewo na części Twojej działki, pozwalamy klientom, którzy zamówili dużą działkę do campingu i rozłożenia namiotu w dowolnym miejscu na części działki należącej do nas.


5.  Skąd będę wiedzieć, która działka nalezy do mnie?

Określamy dokładną lokalizację każdej działki za pomocą systemu UK Ordnance Survey, który mierzy i wyznacza teren z dokładnością do milimetra.


Położenie każdej działki jest wyjątkowe. Na chwilę obecną, nawet dzięki pomocy profesjonalnego geodety, może okazać się to niemożliwe do precyzyjnego zlokalizowania najmniejszych działek. Aczkolwiek dokładność GPS stale się poprawia. Jednakże, możemy również dostarczyć oszacowaną szerokość i długość geograficzną Twojej działki w celu ułatwienia odnalezienia jej w systemie GPS, które niestety nie korzystają z systemu operacyjnego iOS, takiego jak w iPhone i wielu innych niedrogich urządzeniach GPS, których głównym zadaniem jest wyznaczanie trasy podczas podróży samochodem. Używając wymienionych powyżej przedmiotów, znalezienie obszaru Twojej działki będzie ułatwione.


Fizyczna lokalizacja każdej działki nie jest oznakowanana na gruncie ziemi, aczkolwiek nie mamy nic przeciwko oznaczaniu jej po odnalezieniu. Wierzymy, że las wyłożony tysiącami słupków wyznaczających teren, byłby nieatrakcyjny, nawet jeśli byłoby to praktyczne. Kilku właścicieli certyfikatów umiściło pamiątkowe kamienie, Cairns(kopce z kamieni) lub flagi na swoich działkach, co jest prawem każdego właściciela certyfikatu.


6. Czy mogę umieścić flagę lub zostawić pamiatke/przedmioty pamiątkowe na swojej działce?

Podczas gdy wielu Lairds cieszy się z umieszczenia flag lub pozostawiania pamiątek/rzeczy pamiątkowych na swojej działce, szanownie prosimy o używanie przedmiotów, które są biodegradowalne. Oczywiście, możesz też umieścić flagę w celach sfotografowania działki.


7. Jaki gatunek drzewa posadzisz na mojej działce?

Gdy wybierzesz dużą działkę, zasadzimy odpowiednie drzewo do Twojej działki w Twoim imieniu. Alternatywnie jedno lub więcej drzew można nabyć w ‘Accessories Shop’– sklepie z akcesoriami.


Drzewo prawie na pewno nie zostanie posadzone na działce, która jest częścią Glencoe Wood z uwagi na to, że las ten jest już za bardzo pokryty drzewami. Co roku sadzimy tysiące drzew w celu tworzenia nowych lasów. Robiąc to łączymy opuszczone obszary dawnych lasów i rozciągamy je na teren posiadłości, która pomaga leśnym gatunkom flory i fauny.


Rodzaj drzewa, które zasadzimy będzie zależał od typu gruntu. Będzie to ojczyste szkockie drzewo liściaste(Scottish Broadleaf), prawdopodobnie dąb, jarzębina, leszczyna, brzoza, ostrokrzew, wierzba lub olcha. Nie będzie to niestety jesion, dopóki choroba zamierania go nie będzie lepiej rozumiana. Nie możemy umieszczać żadnych tablic na drzewie, ale jesteśmy zaszczyceni na zezwolenie Ci na to, w momencie gdy odwiedzisz swoją działkę.


8. Czy wiecej niz jedna osoba moze jednocześnie kupić te samą działkę?

Nie. Tylko jedna osoba może legalnie posiadać prawo do pamiątkowej działki ziemi.


Jeżeli zamówisz dwie działki o tej samej wielkości, działki będą obok siebie i każda z nich może mieć innego właściciela.